top of page
DSCN8222[1]
Výrobky_TOMPELI
Fresh Cow Milk
Logo TOMPELI
Cattle at Sunrise
DSCN8209[1]
DSCN8229[1]
DSCN8217[1]
DSCN8215[1]

Příběh farmy Tompeli

Tompeli - tento název vznikl v mysli pana Tomáše Pelikána st. již v jeho dětství. Tento název čekal na své uplatnění až do roku 1993, kdy se panu Pelikánovi naskytla možnost pronajmout kravín v Huntířově a prodávat mléko místním velkým mlékárnám.

Pan Pelikán se chopil své příležitosti a rozjel podnikání, které však bylo závislé na několika velkoodběratelích. Jedním z hlavních odběratelů mléka byla mlékárna v Rovensku pod Troskami, která ukončila svou činnost a manželé Pelikánovi pak dodávali mléko jen do jedné velké mlékárny v Příšovicích, kde výkupní cena mléka neustále klesala a tím i jejich příjem.

V roce 2005 vznikl nápad založení vlastní mlékárny. Celé dva roky manželé Pelikánovi připravovali vše pro spuštění výroby vlastní mlékárny. Učili se od bačů na Slovensku, jak vyrábět sýr. Zásadní stavební a další úpravy byly také nutné, ale vše se zdárně povedlo a v roce 2007 manželé Pelikánovi spustili výrobu a prodej vlastních mléčných prodktů.

Od roku 2007 se farma Tompeli zaměřila na výrobu a prodej: mléka, pařených sýrů, tvarohu, čerstvého sýru (na způsob balkánského), cihlovky (polotvrdý polotučný sýr zrající v chladu).

Postupně na farmě rozšiřují sortiment o další druhy sýrů, zákys a jogurty. Poslední novinkou je Tompeliho zlaťák.

bottom of page